img img img img img img img img img img img img

ZIDENTA
Stomatologické centrum

Preislerova 748/3
Praha Kolovraty, 10300

gsm:+420 774 257 379
email:recepce@zidenta.cz
Ordinační doba:
Po-Čt: 7-18 hodin
Pá: 7-14 hodin

NEPŘEHLÉDNĚTE

Nabízíme dentální hygienu i pro neregistrované pacienty.

1. 6. 2022 jsme do našeho týmu přivítali novou paní doktorku MDDr. Janu Šejnovou - absolventku 1. Lékařské fakulty v Praze s několikaletou praxí.

Od 1. 5. 2020 je zrušena pevná linka, volejte nám tedy už jen na mobilní telefon 774 257 379. Děkujeme.


Nově máme přístroj CBCT

Upozornění pro rodiče s dětmi

Děti do 15 let musí přijít na lékařské ošetření v doprovodu zákonného zástupce.

Děti nad 15 let mohou přijít na lékařské ošetření samy, ale musí mít plnou moc od zákonného zástupce k provedení lékařského ošetření.(U větších lékařských zákroků, jako např.extrakce, endodoncie atd. je doprovod nutný do 18 let.).

nástěnka

Bělení zubů
Nabízíme profesionální bělení zubů pomocí bělícího gelu, který je aktivován diodovým laserem - okamžitý efekt do 60 minut. Více…


Nově nabízíme DÁRKOVÉ POUKAZY. Udělejte někomu radost. Kontaktujte nás pro více informací.

více

Implantáty


Rentgenový snímek Všichni víme, že ke kvalitnímu životu neodmyslitelně patří úplný, funkční a estetický chrup. Co však dělat, když člověk přijde o jeden nebo více zubů? Může k tomu dojít z mnoha důvodů - následkem úrazu, protože zuby byly poškozeny kazem a musely být vytrženy, protože dotyčný onemocněl parodontózou, protože zuby začnou samovolně vypadávat věkem.

Nabízíme vám...

Nabízíme vám moderní náhradu chybějících zubů – dentální implantáty. Implantáty dokáží plně obnovit fyzickou funkci chrupu, ale řeší současně psychické i společenské problémy pacientů. „Nové zuby“ nejen dobře vypadají, ale navracejí i radost z jídla a mluvení. Pokud se rozhodnete pro námi nabízené „třetí zuby“, přejeme vám, abyste byli s tímto nejmodernějším způsobem obnovy chrupu spokojeni.
V naší praxi používáme švédské implantáty firmy Nobel Biocare AG www.regpharm.cz a implantáty české výroby značky Impladent firmy Lasak, s r.o. - www.lasak.cz

JAK SE ZUBY DOSUD NAHRAZUJÍ?

Mnozí z vás byli dosud zvyklí na klasické zubní můstky a protézy. Obě řešení člověku pomohou, ale mají i značné nevýhody.
Můstek, jak sám název říká, přemosťuje mezeru mezi zuby. Stejně jako most vyžaduje dva pevné nosné pilíře. K jejich konstrukci je třeba použít dva zdravé, funkční, plnohodnotné zuby. Ty jsou obroušením nenávratně zničeny a již nikdy neplní svou původní funkci tak jako dříve.
Celková zubní náhrada také přináší nemalé problémy. S postupujícím časem protéza stále hůř drží.
Důvodem je u někoho postupující úbytek kostní tkáně čelisti pod protézou, u někoho dochází pod protézou ke zbytnění ústní sliznice. Nositel uvolněné protézy nedokáže správně rozmělnit potravu, což může následně způsobit závažné poruchy trávicího ústrojí. Protéza často brání i plnohodnotnému společenskému životu.

JAK FUNGUJÍ DENTÁLNÍ IMPLANTÁTY?

Implantát je umělá náhrada zubního kořene, jež je upevněna v čelistní kosti a ve spojení s pilířem tvoří základ pro připevnění nového zubu. Umělý zub je tedy zakotven podobně jako zdravý zub. Je to jediný způsob, jak získá implantát pevnost a plnou funkčnost, srovnatelnou s původními zuby.

JAK PROBÍHÁ OŠETŘENÍ?

Implantace probíhá tak, že lékař vsadí nejprve do vaší čelisti implantát, který má tvar malého šroubku.
Jakmile se implantát během následujících 6 - 12 týdnů vhojí, napojí se na tento „šroubek“ druhý díl - tzv. pilíř. Ten má tvar válečku, jenž vystupuje z dásně. Na pilíř se potom jednoduchým způsobem upevní umělý keramický zub. Na pohled nerozeznatelný od zubů původních a pevný při skusu.

KOMU IMPLANTÁTY DOPORUČUJEME?

Implantáty doporučujeme všem lidem. Jejich pomocí lze řešit zaplnění mezer, velkých i malých, ale i doplnění zkráceného zubního oblouku. Implantáty doporučujeme i lidem zcela bezzubým. O konkrétním použití vždy rozhoduje lékař na základě celkového zdravotního stavu pacienta.

JAK DLOUHO IMPLANTÁTY VYDRŽÍ?

Do určité míry to bude záviset na vás. Podle pokynů svého zubního lékaře musíte dbát na pravidelnou a důkladnou ústní hygienu. Dobré hygienické podmínky ústní dutiny jsou naprosto nutné!
Zánětlivý proces parodontu může totiž způsobit vyloučení implantátu. V zanícených ústech by implantát mohl nadělat více škody než užitku. Váš zubní lékař má stejně jako vy zájem na dlouhé životnosti vašeho implantátu. Bude vás proto zvát na pravidelné kontroly. Řiďte se jeho pokyny!
Pokud budete o implantáty řádně pečovat, dá se předpokládat, že vám budou sloužit do konce života.
Zajímají-li vás čísla, udává se celosvětově, že po řadu let funguje bez problému 85-99 % všech zavedených implantátů.

Přístroje

PROČ PRÁVĚ IMPLADENT?

Systém Impladent je jedním z nejlépe dokumentovaných systémů dentální implantologie. Vysoká úspěšnost systému je ověřena více než desetiletou klinickou praxí.
K výrobě implantátů IMPLADENT je používán vysoce čistý titan dovážený z USA, splňující požadavky mezinárodní normy ISO. Výrobní linky firmy jsou vybaveny nejmodernější obráběcí technologií vyvinutou ve Švýcarsku speciálně pro dentální implantáty. To zajišťuje dosažení maximální přesnosti a vysoké životnosti vyráběných komponent.
Díky dlouholetým zkušenostem při výzkumu v oboru regenerace kostní tkáně vyvinula společnost LASAK vlastní technologii povrchové úpravy dentálních implantátů IMPLADENT. Jedná se o patentovaný bioaktivní povrch uvedený na trh pod značkou BIO. Tento povrch výrazně urychluje tvorbu nové kosti na povrchu implantátu, a i tak dovoluje zkrátit dobu vhojování implantátu až na 6 týdnů. Za příznivých podmínek lze bioaktivní implantáty zatížit okamžitě po zavedení. Klinické studie vyhodnocující zkušenost s novými implantáty IMPLADENT uvádějí úspěšnost vhojování 98,8 %. Touto hodnotou úspěšnosti představuje systém IMPLADENT světovou špičku.

MĚLI BYSTE SE BÁT BOLESTI?

Určitě ne. S plnou odpovědností vás můžeme uklidnit. Zavedení implantátu do čelistní kosti není pro vyškoleného zubního lékaře nijak mimořádný zákrok. Provádí se v podmínkách běžné zubní ordinace v místním injekčním znecitlivění. Zavedení jednoho implantátu trvá asi čtvrt hodiny. Naši pacienti říkají, že zážitek při implantaci se zhruba podobá proceduře při extrakci zubu.
Rozhodně je třeba se vždy poradit se zubním lékařem. Obecně platí, že lidé s některými chronickými chorobami, např. s těžší formou cukrovky, přijímají implantáty hůře. Proto jim lékaři jejich zavedení někdy nedoporučují. Rovněž nejistý výsledek může mít zavedení implantátu u lidí léčených kortikoidy. Nelze však říci, že pro někoho nejsou implantáty v žádném případě vhodné. Vždy je nezbytné, aby odborník posoudil případ individuálně.

Akceptujeme
platební karty
Maestro Mastercard Visa Electron Visa Máme smlouvu s těmito zdravotními
pojišťovnami 111, 201, 207 211 a 205.
Všeobecná zdravotní pojišťovna [externí odkaz] Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví [externí odkaz] Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky [externí odkaz] Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [externí odkaz]
Partneři www.babyenglish.cz www.shm.cz/uhrineves

Copyright © 2010-2018 ZIDENTA s.r.o. - stomatologické centrum. Všechna práva vyhrazena. Webdesign EVERSMILE s.r.o. - www.eversmile.cz - grafické, internetové a reklamní studio s použitím XHTML 1.0 | CSS 2