img img img img img img img img img img img img

ZIDENTA
Stomatologické centrum

Preislerova 748/3
Praha Kolovraty, 10300

gsm:+420 774 257 379
email:recepce@zidenta.cz
Ordinační doba:
Po-Čt: 7-18 hodin
Pá: 7-14 hodin

NEPŘEHLÉDNĚTE

Nabízíme dentální hygienu i pro neregistrované pacienty.

1. 6. 2022 jsme do našeho týmu přivítali novou paní doktorku MDDr. Janu Šejnovou - absolventku 1. Lékařské fakulty v Praze s několikaletou praxí.

Od 1. 5. 2020 je zrušena pevná linka, volejte nám tedy už jen na mobilní telefon 774 257 379. Děkujeme.


Nově máme přístroj CBCT

Upozornění pro rodiče s dětmi

Děti do 15 let musí přijít na lékařské ošetření v doprovodu zákonného zástupce.

Děti nad 15 let mohou přijít na lékařské ošetření samy, ale musí mít plnou moc od zákonného zástupce k provedení lékařského ošetření.(U větších lékařských zákroků, jako např.extrakce, endodoncie atd. je doprovod nutný do 18 let.).

nástěnka

Bělení zubů
Nabízíme profesionální bělení zubů pomocí bělícího gelu, který je aktivován diodovým laserem - okamžitý efekt do 60 minut. Více…


Nově nabízíme DÁRKOVÉ POUKAZY. Udělejte někomu radost. Kontaktujte nás pro více informací.

více

Poskytovaná péče


Obory stomatologie, které jsou náplní naší péče o pacienta:


Ošetření pacienta

Záchovná stomatologie

Úkolem je zachování funkce a estetiky zubu.
Ošetření zubního kazu výplňovým materiále při maximálním šetření tvrdých zubních tkání, pření zuby bílou estetickou výplní, zadní stoličky bílou nebo amalgamovou výplní. K dokonalému odstranění zubního kazu slouží tzv. kariesdetektor. Lékař vždy vysvětlí a doporučí optimální materiál pro danou situaci.

Endodoncie

Zabývá se onemocněním zubní dřeně, tzv. nervu, její léčbou a především ošetřením a vyplněním kořenových kanálků. Ošetření je ruční či strojové, k plnění se používá sealant a gutaperčové čepy. Kvalitní a úspěšné ošetření kanálků rozhoduje o budoucnosti zubu.
Před extrakcí je třeba dát přednost endodontickému ošetření.

Protetika

Zabývá se náhradou části zubu – korunky nebo celého zubu můstkem tedy fixním řešením nebo snímací klasickou protézou s háčky. Nabízíme také komfortnější řešení v kombinaci snímací a fixní protetiky, kdy k retenci snímací náhrady v ústech neslouží háčky, ale zásuvné spoje, takže spojení protézy s můstkem je neviditelné a v ústech má pacient jen malou kovovou destičku.

Ordinace

Parodontologie

Parodont zajišťuje pevné uchycení zubů v kostním lůžku. Při jeho onemocnění – parodontitidě – dochází k zánětu tkání a dásní v okolí zubu a jeho kořene. Její nejčastější příčinou je nedostatečná hygiena s následnou tvorbou plaku a zubního kamene. Toto je nejčastější příčinou ztráty zubů ve vyšším věku. Začíná nepatrným krvácením dásní, tvoří se se parodontální choboty a přichází viklavost.

Chirurgie

Zahrnuje především běžné běžné extrakce, chirurgické vybavení retinovaných zubů – osmiček, resekci kořenového hrotu, odstranění uzdičky či úprava kosti čelisti, kde tlačí protéza, to vše v místní anestezii, případně analgosedaci, tedy ošetření ve stavu, který se podobá spánku.

Implantologie

Zavedení titanového šroubu - implantátu do kosti jako náhradu kořene zubu. Slouží k náhradě jednoho či více zubů nebo jako podpora rozsáhlých můstků. Také slouží ke zlepšení retence protézy. Zavedením implantátů nedochází k destrukci okolních zubů jako je tomu u broušení na můstek.

ZIDENTA

Pedostomatologie

Je to samostatný obor stomatologie, protože dítě není zmenšenina dospělého. O dítě se lékař stará od jednoho roku života. Sleduje vývoj chrupu, informuje rodiče o prevenci kazu, doporučuje optimální stravovací návyky, poučí rodiče o péči o dětské zoubky – čištění, fluorizace, Dbá o odstranění zlozvyků, které vedou k ortodontickým vadám. Lékař spolupracuje s pediatrem a ortodontistou.

Preventivní stomatologie

Zajišťuje ji dentální hygienistka či hygienista, DiS. Provádí odstranění zubního kamene, hluboké čištění povrchu kořene tzv. kyretáž, nácvik používání dentálních pomůcek, vytvoří individuální preventivní hygienický program pro každého pacienta. Motivuje a přispívá k prevenci parodontopatií. Provádí bělení zubů v ordinaci i metodou domácího bělení. Odstraňuje pigmentace a měkké povlaky z povrchu zubů metodou air flow neboli pískováním.

Akceptujeme
platební karty
Maestro Mastercard Visa Electron Visa Máme smlouvu s těmito zdravotními
pojišťovnami 111, 201, 207 211 a 205.
Všeobecná zdravotní pojišťovna [externí odkaz] Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví [externí odkaz] Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky [externí odkaz] Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [externí odkaz]
Partneři www.babyenglish.cz www.shm.cz/uhrineves

Copyright © 2010-2018 ZIDENTA s.r.o. - stomatologické centrum. Všechna práva vyhrazena. Webdesign EVERSMILE s.r.o. - www.eversmile.cz - grafické, internetové a reklamní studio s použitím XHTML 1.0 | CSS 2